20 Ağustos 2017 Pazar
Takip Edin ,

“KONYA’DA BEYAZ AMERİKALI ÇOK”

Nusret Argun… Onu tanımayan, bilmeyen nerdeyse hiç yoktur. Mücadele, azim ve zafer üçgeni denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi kendisi. Uzun yıllardır FETÖ ile verdiği mücadeleden asla vazgeçmeyen, herkesten önce eli kanlı terör örgütünün gerçek yüzünü gören, davası uğruna yıllarca haksız yere hapislerde yatan, işkenceler gören, buna rağmen asla mücadelesinden taviz vermeyen Konyalı bir işadamı. Mücadelesinin yanı sıra şehre yaptığı yatırımlarla ekonomiye can veren, istihdama katkı sağlayan, adeta Konya’ya can veren, insanlığı ve mütevazılıği ile de her zaman takdir kazanan bir isim. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından kıymeti anlaşılan, gerçeklerin gün yüzüne çıkmasıyla haklılığını ispat eden bu güzel insan ile FETÖ’yü ve 15 Temmuz’u konuştuk. OHAL’de gündeme damga vuracak açıklamaların yer aldığı röportajımızı buyurun okumaya.
0 0 0
Loading...
10/10/2016
Okunma 1898
Haberi Oku
 “KONYA’DA BEYAZ AMERİKALI ÇOK”

Röportaj: Emine Şeyma Yıldız

 

Nusret Argun’u, Nusret Argun yapan nedir?

İşçi emeklisi bir babanın evladıyım. 35 yıldır ticaretle uğraşıyorum.  Son 15 yılım çok dolu dolu geçti. Konya’nın çehresini değiştirecek yatırımlar yaptım. Dedeman Otel ve Başkent Hastanesi’ni Konya’ya kazandırdım. Onun dışında Türkiye’de ilk kez askeriyeden yer alan benim. Aldım, almasına da başıma gelmeyen kalmadı. Sille Kavşağı da bizim eserimiz. Konyaspor’da da görev aldım. Doğalgaz işine de girdim. Doğalgaz işini yapan şirketin büyük hissedarı olarak Konya’ya doğalgazın gelmesine en çok vesile olan kişilerden biri olan Hüseyin Üzülmez’e bu vesileyle teşekkür ediyorum. Tüpler ülkeyi esir almıştı, yarısı boştu çoğunun. Tüp 27 kilo ama toplasan 15 kilo çıkmıyordu. Şimdi bakıyorum, devletin cebinden bir kuruş çıkmadan yapılmaz denilen projeler gerçekleşmiş. Herkesin evinde doğalgaz var. Bu kadar güzel işler yapmama rağmen çok çile çektim. Haksızlığa uğradım. Özetle söylemek gerekirse benim yaşadıklarımı başka biri yaşasa bırakın fiziğini, kimyasını, psikolojisi kalmaz.

 

“KONYALI OLMASAYDIM BELKİ BUNLARI YAŞAMAZDIM”

Söylediğiniz kadar zor şeyler yaşadığınızı biliyoruz. Yaklaşık 6 yıl cezaevinde kaldınız. Bu süreçte neler oldu? Yaşadıklarınızı anlatabilir misiniz?

O süreçte çok şey öğrendim. Gerçek dostlarımı gördüm. Hiç ihmal etmeyen arkadaşlarım da oldu, sanki böyle vebali gibi kaçanlar da oldu. Konya’da beyaz Amerikalı çok… Çivi çakmaz, ailesinin mirasıyla bir yerlere gelmeye çalışır. Konuşmaya geldiği zaman da mangalda kül bırakmaz. Konyalı olmasaydım belki bunları yaşamazdım. Bir Laz olsaydım, Kürt olsaydım elli kişi sahip çıkardı. O günlerde kimse bana inanmıyordu. Hiç mücadeleyi bırakmadım. Hiç teslim olmadım. Çok zor günler geçirdim. Birkaç dostum hariç kimseden destek görmedim. Zaman zaman aracılar geldi, Amerika’dan bile geldiler. Amerika’ya gidelim, bu işini çözelim dediler. Örgütü biliyordum ama bu kadar güçlü olduklarını bilmiyordum. İnsanların ipinin orada kesildiğini bilmiyordum. Ben yine eyvallah etmedim, kafa tuttum. Eğer Muhsin Yazıcıoğlu ölmeseydi benim dosyamda sanık olacaktı. Adliyeyi aramış ve ben bu kardeşi tanıyorum, ayıp ediyorsunuz, zulmetmeyin demiş. Ben dilekçe veriyorum, mahkeme sizin dosyanız yok diyor. Sonradan öğrendim ki dosyaları yok etmişler. Karamsarlığa kapılmadım, Allah’a sığındım. Çok sıkıştığım zamanlar Kur’an- Kerim okudum. Hayatımda ilk kez o zaman mealle birlikte yan yana okudum. Kaza borçlarımı ödedim.

 

 

FETÖ desem neler söylersiniz?

 2004’ten beri bu örgütle mücadele ediyorum. Allah bana ömür verdiği sürece bu örgütle mücadele edeceğim.  Benden gelip örgüt için zorla para istedikleri zaman ben tehditle 25 kuruş vermem, size de haraç ödemem dedim. Ailem ve ben çok ciddi mağduriyetler yaşadık. Fetullah Terör Örgütü diye dilekçe verdim. Hayırseverlere haksızlık ediyoruz, bunu biraz yumuşatalım dediler. Sanayiyi soyup soğana çevirmişler. Konya’da senede 2,5 milyon dolar para toplamışlar. Yıllık 7 milyon haraç veren sesini kısıyordu. Şimdi ifade veriyorlar, ben bu örgütün bu kadar güçlü olduğunu bilseydim, korkar daha fazla verirdim diye. Bu öyle bir örgüt ki bulaşmayan kalmamış. 1980 İhtilali’ni örgütü bugünlere getirmek için yapmışlar. 1981 yılında ilk imamları Abdullah Aymaz’ı buraya atamışlar. O günden bu yana dört yılda bir imam değişmiş. O kadar karışık bir dönemde bu örgüte kimse seslenmemiş. O zamanlar gitmiş Koyuncu Vakfı’nı kurmuş, kolejlerini kurmuş. 170 ülkede okul açmışlar. Bizim zannettiğimiz gibi dört imamın işi değil bu. Bir örgüt düşünün, 100 bin askeri var. Bir örgüt düşünün, 100 bin polisi var. Bir örgüt düşünün, 10 bin hâkimi, savcısı var. Her askerin bir abisi var. Abisiz asker yok. Her hafta görüşme günleri var. Kim bunlara karşıysa casus… Ya cemaatin askerle, polisle, hâkimle, savcıyla ne işi var? 20 üniversitesi olur mu bir cemaatin? 200’e yakın yayın organı nedir? Her şeyin başında FETÖ var.  Kasedi çıkmayan kalmadı. Türkiye’de kasedi alınmayan çok az insan vardır. Bunların babası tek… Bunların babaları Amerika… Terör örgütlerinin hepsi 15 Temmuz Gecesi bir koldan saldırdı. IŞİD bir taraftan, PKK bir taraftan, PYD bir taraftan sınırlarımıza durdu. Çok şükür bu darbe girişiminden alnımızın akıyla çıktık. 15 Temmuz’dan sonra dünya Türk halkına hareket çekilemeyeceğini gördü.

 

15 Temmuz demişken şunu sormak istiyorum. Herkesten önce bunların bir terör örgütü olduğunu gören birisi olarak böyle bir darbe yapacakları aklınızdan geçti mi hiç?

Bu soruya şöyle cevap vereyim. Ben darbe girişiminden iki gün önce, 13 Temmuz’da bir platform kurdum. FETÖ yüzünden ıstırap çeken, kurban olan kişilerden oluşan bir whatsapp grubu oluşturdum. Nasıl mücadele edeceğimizi, ne yapacağımızı değerlendirme açısından bu grup iyi olur diye düşündüm. 14 Temmuz’da Vali Bey’in yanına gittim; “Sayın Valim, ülkenin gidişatı hiç iyi değil. Bu mücadele de iyi gitmiyor. Sürekli tehdit var, 15 Temmuz’dan sonra görüşeceğiz gibisinden cümleler kuruluyor” dedim ve ekledim; “Ben sivil toplum örgütlerini toplayayım. Bir mücadele başlatalım.” Vali Bey bunun üzerine Hakkâri’den geldiğini hatırlatarak, “Siz daha bir şey görmediniz. Heybenin büyüğü askeriyede, ben orada neler yaşadım, Askeriye bunların en çok örgütlendiği yer. Biz bunu yapın diyoruz, onlar başka şeyler yapıyorlar. Kafalarına göre hareket ediyorlar” dedi. 15 Temmuz günü cumadan sonra 7 üst sivil toplum üst kuruluşuyla birlikte benim ofisimde toplandık. Nasıl mücadele başlatacağımızı, şekillendireceğimizi konuştuk. Pazartesi günü ilk yemeği Dedeman’da yiyelim diye de anlaştık. Tabi 15 Temmuz akşamı olan oldu. Bize o yemeği yedirmediler. O gün olan oldu. Sağına dönsem devlet kalmamış, soluna dönsen devlet kalmamış. Eskiden cemaatler cemiyete adam yetiştirirmiş, şimdi cemaatler cemaate adam yetiştiriyor.

 

“KONYASPOR SAHİPSİZ KALMAZ”

Biraz da spor konuşalım. Daha önce Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın FETÖ ile mücadelesini takdir ettiğinizi söylemiştiniz. Sizce neden kendisi hedef alındı?

Türkiye’de şike var mı, yok mu, bunlar ayrı şeyler. Aziz Yıldırım’ı yakından tanırım. O süreçte çok iyi bir duruş sergiledi. Gerçekten takdire şayan bir mücadele örneği gösterdi. Onu hedef almalarının sebebi en güçlü kulüp başkanı olmasıdır. Onu dize getireceklerdi, sonra da diğerleri dize gelecekti eğer Aziz Yıldırım pes etseydi. O asla taviz vermedi, her şeyi göze aldı ama vazgeçmedi. Helal olsun.

 

Bu sezon ilk kez Avrupa Kupaları’nda mücadele eden Konyaspor ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Konyaspor’un çok iyi bir hocası var.  Türkiye’de en şahsiyetli hoca kim deseler, Aykut Kocaman’ı gösteririm.  Konya’ya ilk geldiğinde milli takım çağırdı ama Konyaspor’a sözüm var diyerek gitmedi. Mili Takım’a kim gitmek istemez? Aykut Kocaman gitmedi. Geçen sezon Konyaspor onun sayesinde çok büyük bir başarı elde etti. Takımda isim yapmış bir oyuncu olmamasına rağmen bu başarı elde edildi. İnşallah 26 Eylül’de iyi bir yönetim çıkar. Konyaspor sahipsiz kalmaz, Aykut Hoca’nın kıymetini bilmeli. Altyapı yetersiz, geliştirilmesi lazım…

 

“KONYA’YA YENİ BİR AVM YAPACAĞIZ”

Yeni bir yatırım projeniz var mı?

Allah nasip ederse Dedeman’ın karşısındaki AVM’yi yıkıp Konya’nın en modern AVM’sini yapacağız. Projeleri bitti. Önümüzdeki günlerde yapmaya başlayacağız. Tokat’ta 29 Ekim’de açacağız bir otelimiz var. Elazığ’da ve Çorum’da alışveriş merkezi yapacağız. Konya’da bir arsa üzerinde ciddi bir çalışmamız var. Çok büyük ve Konya’ya 50 yıldan fazla hizmet edecek bir proje olacak.

 

0 0 0
Loading...
10/10/2016
Okunma 1898

Habere İfade Bırak !

1
İnanılmaz !
İnanılmaz !
1
Güzel
Güzel
1
Harika !
Harika !
0
Komik
Komik
1
Eğlenceli
Eğlenceli
0
Kötü
Kötü
1
Şaşırtıcı
Şaşırtıcı
1
Üzücü
Üzücü
Yorum Yazın
Gönder
Diğer Başlıklar
ZAZA + ZAZA
ZAZA + ZAZA
İsmail Zaza 38 yıldır berberlik mesleğini icra eden şehrimizin tanınmış kuaförlerinden. 1968 yılında Akkise’de doğan Zaza, ilkokul sonrasında doğduğu Akkise’de başlamış bu mesleğe. Babasının yönlendirmesiyle başladığı berberlik mesleğinde ilk ustası Akkiseli Mustafa Usta. O yıllarda Akkise’nin meslek öğrenilecek en esaslı mesleği olan berberlikte iki yıl çalışmış. Bir yıl ara verdikten sonra Konya’ya gelmiş. Saman Pazarı’nda Mustafa ve Durmuş ustaların yanında kalfalık yapmış. Daha sonra Konya’nın Nalçacı’daki otogarında, Ahmet Şentapancı’nın dükkanında askerden önce ve askerden sonra olmak üzere tam 17 yıl çalışmış İsmail Zaza. 17 yıl sonra bir arkadaşıyla İhsaniye’de berber dükkanı açarak kendi işini kuran Zaza, iki yıl sonra Real’de dükkanını açıp, kendi işinin sahibi olma yolunda ilk adımı atmış. Daha sonraki yıllarda Antalya Real ve Konya Novada AVM’de berber ve kuaför dükkanları açarak mesleğini sergilemeye devam etmiş. Bugün yeni adıyla Adese olan Real’de iki, Novada AVM’de ise bir erkek berberi ve bayan kuaförünün bulunduğu bir işyeri bulunuyor.
Rüveyda ve Ahmet’in Hikayesi
Rüveyda ve Ahmet’in Hikayesi
Rüveyda Çakır 93 yaşında, Allah vergisi hafızası fevkalade. Neşeli, konuşkan, diliyle misafirlerini ağırlamasını bilen gerçek bir Anadolu Hanımefendisi dinlemenin mutluluğunu yaşadım. O anlattı, biz dinledik zevkle.
“ANADOLU İNSANI VATANINA YANLIŞ YAPMAZ”
“ANADOLU İNSANI VATANINA YANLIŞ YAPMAZ”
Röportajımızın konuğu Konya’nın gururu, Çiçek Turizm Yönetim Kurulu Başkanı, Tarihi İnce Minare Nargile Kafe İşletmecisi, başarılı, saygın ve mütevazi işadamı Okay Tınkır. Son zamanlarda yaptığı projelerle büyük ses getiren, spor adamı kimliği de bulunan, Konyaspor sevdasıyla tanıdığımız, geniş kitleler tarafından sevgi seline tutulan, “reis, başkan” gibi lakaplarla anılan, vatan sevdalısı, Konyalı işadamı ile bir araya gelmişken A’dan Z’ye her şeyi konuştuk.
20 kişi nakliye firmasını bastı: Ölü ve yaralılar var
20 kişi nakliye firmasını bastı: Ölü ve yaralılar var
Sakarya'da 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) düzenlenen silahlı saldırıda, 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Olay saat 13.00 sıralarında, Erenler Nakliyeciler Sitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 20 kişi Nakliyeciler Sitesi’ne araçlarla gelerek bir nakliye firmasını bastı. İş yerine pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açan kişiler olayın ardından kaçtı. 3 kişi gözaltında. Saldırganların çevreye ateş açtığı sırada lokantada arkadaşlarıyla yemek yiyen 15 yaşındaki lise öğrencisinin kurşunlara hedef olduğu, hayatını kaybettiği bildirildi.
“YAŞADIĞINIZ ŞEHRE İZ BIRAKMANIZ LAZIM”
“YAŞADIĞINIZ ŞEHRE İZ BIRAKMANIZ LAZIM”
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Mücahit Özdoğan, Gökhan Ak, Gülcan Yaşar, Burak Erdal, Sezgin Tatoğlu, Mücahit Mahmut Özerli, ajansımızın yönetim kurulu başkanı Volkan Çakır ile röportaj yaptılar. İşte o samimi ve dolu dolu röportaj…
ARTIK EVİNİZDE ORGANİK SEBZE YETİŞTİREBİLECEKSİNİZ
ARTIK EVİNİZDE ORGANİK SEBZE YETİŞTİREBİLECEKSİNİZ
Konya Vizyon dergisinde Emine Şeyma Yıldız'ın Şişko Tarım'ın sahibi Mehmet Şahin ile "Artık evinizde organik sebze yetiştirebileceksiniz" başlıklı röportaj yer aldı.
ATLARA FISILDAYAN ADAM: İBRAHİM ARZUMAN
ATLARA FISILDAYAN ADAM: İBRAHİM ARZUMAN
Konya Vizyon dergisinin 43. sayısında Emine Şeyma Yıldız'ın Atlara Fısıldayan Adam: "İbrahim Arzuman" başlığıyla yaptığı röportaj yer aldı.
“KONYA’DA BEYAZ AMERİKALI ÇOK”
“KONYA’DA BEYAZ AMERİKALI ÇOK”
Nusret Argun… Onu tanımayan, bilmeyen nerdeyse hiç yoktur. Mücadele, azim ve zafer üçgeni denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi kendisi. Uzun yıllardır FETÖ ile verdiği mücadeleden asla vazgeçmeyen, herkesten önce eli kanlı terör örgütünün gerçek yüzünü gören, davası uğruna yıllarca haksız yere hapislerde yatan, işkenceler gören, buna rağmen asla mücadelesinden taviz vermeyen Konyalı bir işadamı. Mücadelesinin yanı sıra şehre yaptığı yatırımlarla ekonomiye can veren, istihdama katkı sağlayan, adeta Konya’ya can veren, insanlığı ve mütevazılıği ile de her zaman takdir kazanan bir isim. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından kıymeti anlaşılan, gerçeklerin gün yüzüne çıkmasıyla haklılığını ispat eden bu güzel insan ile FETÖ’yü ve 15 Temmuz’u konuştuk. OHAL’de gündeme damga vuracak açıklamaların yer aldığı röportajımızı buyurun okumaya.
KONYA'YA İLKLERİ YAŞATAN USTA
KONYA'YA İLKLERİ YAŞATAN USTA
Konya Vizyon dergisinin 43. sayısında Konya'ya ilkleri yaşatan usta Oğuz Demir yer aldı.
YEŞİL BEYAZ'A ZAAFIM VAR
YEŞİL BEYAZ'A ZAAFIM VAR
Konya Vizyon dergisinin 43. sayısında Emine Şeyma Yıldız'ın Kontv Spor Yorumcusu, Konyaspor aşığı, sunucu ve spiker Mustafa Durmuş ile yaptığı röportaj yer aldı.
"HİZMET SATTIK BİTMEDİ"
Konya Vizyon dergisinin 43. sayısında "Hizmet Sattık Bitmedi" başlığıyla Temel Bilişim ile yapılan röportaj yer aldı.
AJANS KAVRAMININ YENİ VİZYONU: THE MEDIATIX
AJANS KAVRAMININ YENİ VİZYONU: THE MEDIATIX
Konya Vizyon Dergisi'nin 43. sayısında Volkan Çakır ve Erol Sunat'ın Konya'da faaliyet gösteren ajans kavramının yeni vizyonu The Mediatix ile yaptığı röportaj yer aldı.
KONYA'DA İNGİLİZ BAYRAĞINI İNDİREN TÜRK
KONYA'DA İNGİLİZ BAYRAĞINI İNDİREN TÜRK
Konya Vizyon Dergisi'nin 43. sayısında Emine Şeyma Yıldız'ın Çelikkayalar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kaya ile yaptığı "Konya'da İngiliz Bayrağını İndiren Türk" isimli röportaj yer aldı.
"FOTOĞRAFLARA BAKARAK ÖZLEM GİDERİYORUM"
Konya Vizyon Dergisi'nin 43. sayısında Emine Şeyma Yıldız'ın eski Konya fotoğrafları arşivcisi Muhtar Yaşar Barışık ile yaptığı röportaj yer aldı.
HİÇ GİTMİYOR DEDİĞİNİZ BEŞ KİLO GİDECEK
HİÇ GİTMİYOR DEDİĞİNİZ BEŞ KİLO GİDECEK
Konya Vizyon Dergisi'nin 43. sayısında Emine Şeyma Yıldız'ın Uzman Diyetisyen Atilla Zeyrek ile yaptığı röportaj yer aldı.
Namaz Vakti
Hava Durumu
KONYA
E-Dergi
Sayı 47
Sayı 46
Sayı 45
Sayı 44
Sayı 43

Sosyal Medya'da Biz