22 Ağustos 2017 Salı
Takip Edin ,
Yazı Şehitler Tepesi Gönüllüleri
13/12/2016 - 10:30:00

 Abdullah Acıbadem
Abdullah Acıbadem
Şehitler Tepesi Gönüllüleri

Acının tarifi olmaz ama ortağı olur. Çok acılar çektik daha da çekebiliriz. Çok şehit verdik daha da verebiliriz. Belki yoklukla, belki yoksullukla imtihan edilebiliriz ama asla boyun eğmeyiz ve davamızdan vazgeçmeyiz. Boyun eğmek zilletle yitip gitmektir ve ecdada hürmetsizlik, çocuklarımıza, torunlarımıza haksızlıktır.

 

 

Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan hain saldırıları ilk kez yaşamıyoruz. Millet olarak bin yıl önce bu coğrafyaya ayak bastığımızda kesintisiz devam eden bir imtihan sürecinin yeni bir safhasını yaşıyoruz. İçimize atılan fitne tohumları zaman zaman farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Hepsi gelip geçmiştir ama milletimiz vatanıyla, devletiyle dimdik ayakta kalmayı başarmıştır.

 

 

Şer odaklarına en güzel cevabı sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi; "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız" mesajı ile vereceğiz. Siz parçalamaya çalıştıkça biz aşkla birleşip kenetleniyoruz. Birliğimizi ve dirliğimizi hain girişimlerle bozamayacaklarını onlara öğret Allah'ım. Asla vermeyeceğiz dünyaları alsak da bu cennet vatanı. Bu savaşı kaybetmek, yılmak, yıkılmak, bezmek, ümitsizliğe, yeise kapılmak, hele hele fitne tuzağına düşmek sadece yenilmek değil, mutlak yok olmaktır, tarih sahnesinden silinmektir. Türklük şanına hiç ama hiç yakışmaz. 

 

 

Yaşadığımız ardı arkası kesilmeyen hain saldırıların hiç biri tesadüf değil elbette. İlk hedef ülkenin iç huzurunu kaçırmak, kaosa sürüklemek, puslu bir atmosfer oluşturarak çakalları üzerimize salmak, güven ortamını yok etmek, pes ettirmek ve umudumuzu kaybettirmek. Asla… Onlar parçalamaya çalıştıkça birleşeceğiz ve güçleneceğiz. Sömürge devleti olmamızı, milli politika üretmememizi, çözüm sürecine geri dönmemizi, AB kapısına köle olmamızı, mültecilerle tek başımıza mücadele etmemizi, Güneydoğuda özerklik oluşturmamızı istiyorlar.

 

Altında doğduğumuz bayrağımızın dibinde ölmeye ant içmiş bir millete bunu yaptıramayacaksınız. Artık sabır taşımız çatladı. Nefretimiz boyumuzu aştı. Topraklarımızı şehit kanıyla sulayan iç ve dış güruhlara bedel ödetme vakti. İçimiz yanıyor ancak Allah'ın kelâmına sığınarak teskin ve telkin oluyoruz. Kefenimiz ile çıktığımız bu yoldan bizi kimse alıkoyamayacak. Aklıselimi elden bırakmadan metanetle yasımızı tutalım. Güç ve kuvvet ver Allah'ım.

 

 

Zor ve önemli bir coğrafyada yaşıyoruz ve bunun farkındayız. Bu topraklarda yaşamanın bedeli canımız ise seve seve veririz. Vatan sevgisi bizim için namustur. Namusumuz için yaşar, namusumuz için ölürüz. Yapılan bu kahpeliğin ve hainliğin hesabı tek tek sorulacak. Acıyla yoğrulup acıdan yorulan bir millet olarak Allah'ın izni ile mazlumun ahını zalimin yanına bırakmayacağız. Biliyoruz ki bu karanlık günler en kısa zamanda geçecek. Hain terör örgütlerine hiç kusur bulmadan devleti hedef göstererek sosyal medya terörüne hizmet edenler bir bir derdest ediliyor. Sosyal medyadaki provokatörlere fırsat vermemeliyiz. Terörden rahatsız gibi görünüp teröre tam destekle yoluna devam eden terör seviciler hala aramızda bu ülkenin ekmeğini yiyip ihanete devam ediyorlar. ABD ve Avrupa Birliği'nden tam destek aldıkları aşikar. Sırtlarını emperyalizm ve kapitalizme dayamış olmayı gizlemiyor ve batıdan aldığı güçle her illegaliteyi icra edebileceği özgüvenini taşıyorlar maalesef.

 

 Aslında hiçbirinizin diğerinizden farkı yok. Birbirinden farklı gibi görünen aynı merkezden üretilen ve aynı merkez tarafından kullanılan ajanlarla ve ruhunu satmış korkaklarla savaşıyoruz. Hükümete ve cumhurbaşkanımızın şahsına politikaları ve siyasi söylemleri ile siyasi lojistik sağlayarak teröre destek verenleri tarih dipnotları bile yazmazken vatan uğruna şehit olan evlatlarımızın her birini tarih altın sayfalarına birer birer yazacak biznillah. Ecdadın vatan için akan kanından geceye düşen ay ve yıldızı çizilmiş bir milleti gece yarısı kurduğunuz pusular ve döktüğünüz kanlar ile diz çöktürmeyeceksiniz.

 

 

Anadolu'nun helal lokma ile büyüyen evlatlarını, aslanlarını, çevik çocuklarını bu asil millet için kurban verdik. "Açmış kucağını bekliyor Peygamber hükmünce" yiğitlerimizi ebedi hayatlarına uğurladık. Aziz şehitlerimiz bilsin ki son ocak sönene kadar vatan bizimdir, emanet bizimdir, kanla canla başla onu muhafaza edeceğiz. Huzuru mahşerde Livaül Hamd sancağının altında bir araya gelecekler ve bütün mahşer halkı gıpta ile bakacak ayın on dördü gibi parlayan şehitlerimize. O gün bizleri de unutmayın. Bizler sizleri unutmayacağız. Yüreğimizde, ruhumuzda ve kalbimizdesiniz. Sizler hem şefaat olunacaklar hem de şefaatçi olacaklarsınız. Bütün dualarımız dahili ve harici cephede mücadele eden yiğitlerimiz, askerlerimiz ve ölürken bile can kurtarmaya çalışan emniyet kuvvetlerimiz için.

 

 

Zahiri ve batini görünen ve görünmeyen düşmanlara karşı yaptıkları bu mücadelede Rabbim zalimleri Hendek Harbi'nde küffarın hezimete uğradığı gibi hezimete uğratsın inşallah. Efendimizin doğduğu mübarek günde içimize yangın, gözümüze yaş düştü. Şehitlerimizi Efendimize (sav) komşu eyle Ya Rabbim. Ümmeti Muhammed'e, ülkemize, milletimize dayanma gücü, sabır ve muzaffer olmayı nasip eyle. Efendimizin doğumunda gösterdiğin mucizeleri yinele, kafirlerin ateşini söndür ve hakimiyetlerini bitir. Bu dünyayı yaratma sebebin olan Efendimizin hürmetine bugünlerimizi birlik, beraberlik ve hâkimiyetine vesile kıl Allah'ım. Şüphesiz senin gücün her şeye yeter.

 

Bu Yazı 7468 kez okundu
Yorum Yazın
Gönder
Namaz Vakti
Hava Durumu
KONYA
E-Dergi
Sayı 47
Sayı 46
Sayı 45
Sayı 44
Sayı 43

Sosyal Medya'da Biz

Öne Çıkan Haber!X